4. 01. 2022 | 13:16

Správa služeb hl. m. Prahy vydražila prvních 34 vozidel bez platné technické prohlídky

Na odstavném parkovišti Správy služeb hl. m. Prahy (SSHMP) v Dubči se v úterý dne 4. ledna 2022 uskutečnila první dražba vozidel, která SSHMP odtáhla na základě novely zákona o pozemních komunikacích. Novela umožňuje vedle úzce definovaných vraků odstraňovat také vozidla s propadlým termínem pro provedení technické prohlídky.

Dražby se zúčastnily dvě desítky zájemců. I když vyvolávací cena všech vozidel činila 300 Kč, žádné se neprodalo pod 2000 Kč. Za nejvyšší cenu 14 100 Kč byl vydražen kabriolet Fiat Punto, kterému propadla technická prohlídka v roce 2011. Průměrná cena vozidel činila 4 až 5 tisíc korun.  Výtěžek z dražby ve výši 167 500 Kč bude po odečtení nákladů převeden do rozpočtu hl. m. Prahy.

Odtažené vozidlo může SSHMP prodat v dražbě teprve poté, co obdrží souhlas od silničního správního úřadu (zpravidla úřadu městské části), z jehož obvodu bylo vozidlo odtaženo. O souhlas může SSHMP požádat poté, co si vozidlo v zákonné lhůtě tří měsíců od odstranění z komunikace nevyzvedl jeho provozovatel.

Další dražby budou následovat průběžně podle počtu případů nevyzvednutých vozidel, u nichž dojde k nabytí právní moci rozhodnutí o souhlasu s prodejem.