ÚVOD

 

Školicí a výcvikové zařízení Žihle poskytuje ve všech objektech ubytování hotelového typu se sociálním zařízením na každém pokoji, kdy velikost jednotlivých pokojů se pohybuje od dvou lůžkových po šesti lůžkové pokoje. Naše zařízení umožňuje pobyty pro velké kolektivy i rodinné rekreace po celý rok, dále pobyty Škol v přírodě, pobyty zájmových a malých sportovních kolektivů. Mimo to je možné u nás uspořádat pracovní shromáždění na různých úrovních. Vše je nabízeno ve velmi příznivých cenových relacích. Kapacita zařízení je 314 lůžek z toho je 230 určeno pro Školy v přírodě, dětské kolektivy a ostatní organizované kolektivy, přičemž ostatní kapacita je určena pouze pro rekreační a pracovní pobyty.

 

V našem zařízení je možné v rámci pobytu využívat dětské hřiště sídlištního typu pro děti od 3 do 10 let, asfaltové hřiště na házenou, kurt na odbíjenou, kurt na plážový volejbal, tenisový kurt s umělým povrchem, venkovní ohniště a zastřešenou pergolu pro 24 osob s grilem.

Školicí a výcvikové zařízení leží v katastru obce Žihle na okrese Plzeň-sever, uprostřed lesů v nadmořské výšce cca 530 m.n.m.. Na západ se rozkládá kaňonovité údolí řeky Střely, od Rabštejna k Manětínu – Chráněná krajinná oblast “Horní Střela” s výskytem břidlice. Směrem k Tisu a Blatnu se táhne pásmo žulových balvanů bizarních tvarů. Největší z nich, nazvané “Bába” a “Dědek”, byly vyhlášeny za chráněný přírodní objekt.

Areál se nachází v blízkosti silnice 206 vedoucí ze Žihle do Rabštejna nad Střelou v letovisku Poustky, jehož středem je “Černý rybník”. Celá oblast je obklopena krásnými lesy, skalisky i kamennými útvary, kde lze proplouvat turistickými stezkami i proudy cest, či sportovat na hřištích školy, lovit plné košíky hub v hlouby lesních porostů. Z „Poustek “ (530 m.n.m.) můžete vyrážet na řadu výprav: do nejmenšího městečka Střední Evropy Rabštejna nad Střelou s malebným údolím říčky Střely (3 km po tur. značce), také do „města českého Baroka“ Manětína (19 km), královského městečka Kralovice a pokud zůstanete věrni blízkému okolí, tak třeba ke kamennému „Dědkovi s Bábou“ nebo „Viklanu“ atd.